Dożynki powiatowo-gminne w Woli Cygowskiej

W niedzielę, 15 września w Woli Cygowskiej odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Mszę Świętą dziękczynną za plony koncelebrowali ks. Robert Kalisiak i ks. Tomasz Kalinowski, ceremoniarz diecezjalny. Oprawę muzyczną zapewniła Radzymińska Orkiestra Dęta. Do konkursu na najpiękniejszy wieniec przystąpiły 33 delegacje.

– Chleb powszedni jest tym, co najbardziej nadaje się do dzielenia. Jak mówił brat Albert: „Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole. Każdy może podejść i ukroić sobie kawałek. Chleb jest dla głodnych”. A ja bym jeszcze dodał, że ten chleb powszedni, który trzymasz w dłoniach, otrzymałeś dzięki łasce Boga. I cokolwiek byś mówił, czy myślał o swojej pracy – on nie do końca jest Twoją własnością. I dlatego bądź dobry dla innych – mówił ks. Tomasz podczas homilii.
– Ten, kto wie, jak wiele trzeba włożyć wysiłku, by ziemia wydała plon, powinien też wiedzieć, że bez wysiłku – czyli bez modlitwy, nasze życie duchowe będzie jałowe. I nigdy dobrego plonu nie przyniesie – podkreślił.