II Piesza Pielgrzymka Poświętne – Loretto 2023

II Piesza Pielgrzymka Poświętne – Loretto 2023

W sobotę, 9 września i niedzielę, 10 września odbyła się II Piesza Pielgrzymka Poświętne – Loretto. Wzięło w niej udział około 39 wiernych, nie tylko z naszej parafii. Grupa wyruszyła w sobotę po Mszy św. o 7.00. Ks. wikariusz Piotr Połomski pobłogosławił ich relikwiami bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Na trasie pielgrzymi odwiedzili m.in. Mogiłę Powstańców Styczniowych w Boruczy, krzyż upamiętniający pobyt Anny Walentynowicz i Armii Krajowej w Rudnikach i Kościół św. Trójcy w Sulejowie.

W kościele św. Jakuba Apostoła w Jadowie ks. proboszcz Bogdan Lewiński przybliżył pielgrzymom historię relikwii drzewa Krzyża Świętego i pobłogosławił ich indywidualnie relikwiami. Nocleg zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.

Pielgrzymi dotarli do Loretto w niedzielę po 11.00. W pierwszej kolejności pomodlili się w kaplicy przed figurą Matki Bożej Loretańskiej. Następnie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez biskupa Leona Dubrawskiego z diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. W homilii kapłan przybliżył brutalne realia wojny z Rosją.