Nocna Droga Krzyżowa do Pustelnika 2024

W piątek, 15 marca po Mszy Świętej o 17.30 odbyło się Drugie Nabożeństwo Nocnej Drogi Krzyżowej. W tym roku pielgrzymowano do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku.

Hasłem przewodnim tegorocznych rozważań było „Panie, ile razy mam przebaczyć?”. Pierwsza stacja mieściła się w naszym kościele. Kolejne przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych w Poświętnem, Woli Cygowskiej, Helenowie, Cisówce i Pustelniku. Ostatnia XIV stacja była w kościele w Pustelniku. Trasa wynosiła około 8,8 km. O bezpieczeństwo uczestników zadbali policja, OSP Turze i Antoni Stępień.

W śpiew, czytanie rozważań i modlitwę włączyli się: KGW Wola Ręczajska, Odnowa w Duchu Świętym, lektorzy, Chór Parafialny, Męskie Koło Żywego Różańca św. Józefa, przedstawicielki Żeńskich Kół Różańcowych, ministranci i wierni.

W Pustelniku serdecznie powitał uczestników ks. proboszcz Dariusz Dębiński, który wygłosił krótką konferencję o współczesnych zagrożeniach i potrzebie świadectwa wiary w Pana Jezusa. Następnie odmówiono różaniec w intencji kapłanów i zaśpiewano Apel Jasnogórski.