1. Wyjazd do Gietrzwałdu i Olsztyna w sobotę, 1 października o 6.00 spod kościoła w Poświętnem.

2. Gorące Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.

3. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, listopadowe i roczne.

4. W tym tygodniu zaczynamy październik – miesiąc Maryjny. W dni powszednie różaniec będzie odmawiany o 16.50. W niedzielę tradycyjnie po sumie.

5. W następną niedzielę, 2 października taca będzie przeznaczona na Dom św. Faustyny w Ostrówku.

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 16 października o 16.00. Przypominamy, że komunia odbędzie się w dwóch turach – w niedziele, 14 i 21 maja o 10.30.

7. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 16 października po Mszy św. o 17.30.

8. W aktualnym numerze „Idziemy” polecamy artykuł Pawła Lubryczyńskiego „Artysta z Makówca Dużego” o sławnym rzeźbiarzu z naszych stron.

9. W aktualnym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł Pawła Sarafina „Złapać balans” o równowadze między pracą a rodziną.

10. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, wznawiamy spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło osoby w wieku 15-30 lat.

11. Zachęcamy parafian do udostępniania archiwalnych zdjęć z uroczystości m.in. Boże Ciało, śluby, Pierwsza Komunia i odpusty, w celu uzupełnienia kroniki parafialnej. Jesteśmy zainteresowani również zdjęciami z niedalekiej przeszłości, czyli do 2016 roku. Fotografie można przesyłać w formie cyfrowej drogą mailową lub przynosić osobiście do kancelarii, gdzie będą skanowane. Parafialny mail jest podany na pierwszej stronie gazetki.

12. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę po porannej Mszy Świętej. Adoracja trwa do 9.00.

13. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

14. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.