1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Roraty o 6.45 w dni powszednie. Zwyczajem lat ubiegłych zachęcamy dzieci do dobrych uczynków przez cały Adwent. Zapisujemy je na własnoręcznie zrobionych serduszkach, które przynosimy potem na roraty. Codziennie jedno wylosowane dziecko będzie mogło zabrać do domu figurkę Matki Bożej. Wszystkie serduszka z dobrymi uczynkami zawiesimy na choince.

2. Od poniedziałku, 22 listopada do wtorku, 30 listopada zachęcamy wiernych do modlitwy za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli w intencji ochrony naszej Ojczyzny i jej granic. W tych dniach wystarczy odmówić Litanię do św. Andrzeja Boboli i „Pod Twoją obronę…”. Można również przyjąć Komunię Świętą w tej intencji. Modlimy się wspólnie w kościele po porannej Mszy. Zachęcamy również do  modlitwy w domowym zaciszu.

3. Pierwszy Piątek Miesiąca przeżywamy 3 grudnia. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Plan dyżurów znajduje się w gablocie, gazetce parafialnej i poniżej.

Dyżury adoracyjne:
    8.00-9.00 – Laskowizna, Józefin, Dąbrowica,
    9.00-10.00 – Nowe Ręczaje, Ręczaje Polskie,
    10.00-11.00 – Cygów, Nowy Cygów,
    11.00-12.00 – Turze, Rojków, Stróżki,
    12.00-13.00 – Czubajowizna, Nadbiel, Choiny,
    13.00-14.00 – Wólka Dąbrowicka, Jadwiniew,
    14.00-15.00 – Poświętne,
    15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    15.00-16.00 – Wola Cygowska, Helenów,
    16.00-16.30 – Wola Ręczajska, Kolno, Kielczykowizna.

4. W Pierwszy Piątek Miesiąca od 9.00 odwiedzamy chorych i seniorów. Prosimy zgłaszać osoby potrzebujące posługi sakramentalnej.

5. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Taca będzie tradycyjnie przeznaczona na inwestycje parafialne.

6. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę, 12 grudnia. Poprowadzi je ks. Tomasz Zdyb z diecezji sandomierskiej.

7. Bóg zapłać parafianom za ofiary złożone za opłatki. Dziękujemy sołtysom za ich roznoszenie. W opłatek można się również zaopatrzyć w zakrystii.

8. Dziękujemy za liczny udział parafian w listopadowych mszach za zmarłych.

9. W aktualnym numerze „Idziemy” polecamy wywiad z prof. Grzegorzem Kucharczykiem „Nadzieja i kryzys” o zachowaniu naszej niepodległości.

10. Przez listopad będzie odprawiana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Godziny będą podane w gazetce parafialnej.

11. Zachęcamy parafian do udostępniania archiwalnych zdjęć z uroczystości m.in. Boże Ciało, śluby, Pierwsza Komunia i odpusty, w celu uzupełnienia kroniki parafialnej. Jesteśmy zainteresowani również zdjęciami z niedalekiej przeszłości, czyli do 2016 roku. Fotografie można przesyłać w formie cyfrowej drogą mailową lub przynosić osobiście do kancelarii, gdzie będą skanowane. Parafialny mail jest podany na pierwszej stronie gazetki.

12. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę po porannej Mszy Świętej. Adoracja trwa do 9.00.

13. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

14. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.