Ogłoszenia parafialne, 19 maja – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres obowiązkowej Komunii Wielkanocnej.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przy krzyżach, kapliczkach
    i w kościele – w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po sumie. Ostatnie nabożeństwo odprawimy w piątek, 31 maja po Mszy Świętej wieczornej.

3. Spotkanie dzieci i rodziców przed Rocznicą Komunii Świętej odbędzie się w dziś po Mszy Świętej o 10.30. Rocznica odbędzie się w Boże Ciało na Mszy Świętej o 10.30.

4. Spowiedź dla dzieci komunijnych odbędzie się w środę, 29 maja o 16.30.

5. W środę wieczorem kancelaria będzie nieczynna

6. W czwartek, 30 maja przeżywamy Boże Ciało. Msze Święte o 7.00, 9.00, 10.30 z procesją do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy Świętych o 12.00 i 17.30. Ołtarze w tym roku przygotują:
    1) Czubajowizna – Krzyż przy Ośrodku Zdrowia,
    2) Laskowizna – Krzyż przy drodze w kierunku Woli Ręczajskiej,
    3) Wólka Dąbrowicka – kapliczka na ulicy Lelewela,
    4) Dąbrowica – parking przy kościele.

7. W Boże Ciało, 30 maja przeżywamy rocznicę święceń kapłańskich ks. Roberta, a 1 czerwca ks. Piotra. Prosimy o modlitwę w intencji naszych kapłanów.

8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Tego dnia zaczyna się czerwiec Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po sumie o 12.00.

9. W sobotę, 1 czerwca zapraszamy na spotkanie kandydatów o 10.00 i ministrantów
    o 11.00.

10. Pierwszą Niedzielę Miesiąca przeżywamy 2 czerwca. Po sumie odprawimy nabożeństwo czerwcowe i udamy się w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów i bielanki. Na cmentarzu o 15.00 odmówimy różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00 i nabożeństwie odbędzie się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Prosimy o przyniesienie wypełnionych deklaracji członkowskich. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do Towarzystwa będzie możliwość dopisania się na spotkaniu.

12. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

13. W piątek, 31 maja po Bożym Ciele odbędzie się pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Zbiórka przy kościele o 6.15. Koszt 120 zł – po przeliczeniu ceny za przejazd, obiad i przewodników.

14. W piątek, 7 czerwca imieniny obchodzi ks. Robert. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na tort i ognisko z kiełbaskami.

15. Również w piątek, 7 czerwca przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 17.30 w naszym kościele odbędzie się Msza Święta prymicyjna neoprezbiterów z naszego seminarium.

16. W aktualnym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Boże Ciało po polsku” przybliżający historię obchodów tej Uroczystości w naszej Ojczyźnie.

17. W aktualnym numerze „Idziemy” polecamy artykuł „Matki pasjonatki” o bezcennej roli matek w życiu każdego z nas.

18. Zachęcamy do nabywania majowego numeru miesięcznika dla dzieci „Anioł Stróż”.
    A w nim wiele artykułów, krzyżówek i rebusów dla najmłodszych. Załączona jest płytka
    z piosenkami religijnymi.

19. Zachęcamy parafian do udostępniania archiwalnych zdjęć z uroczystości m.in. Boże Ciało, śluby, Pierwsza Komunia i odpusty, w celu uzupełnienia kroniki parafialnej. Jesteśmy zainteresowani również zdjęciami z niedalekiej przeszłości, czyli do 2016 roku. Fotografie można przesyłać w formie cyfrowej drogą mailową lub przynosić osobiście do kancelarii, gdzie będą skanowane. Parafialny mail jest podany na pierwszej stronie gazetki.

20. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

21. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.