1. W naszej parafii w Wielkim Poście planujemy przeprowadzenie rekolekcji dla niewolników Jezusa w Maryi i kandydatów. Szczegóły u ks. Adama.

2. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolędę zaczynamy od 9.00 (chyba, że podamy inaczej). Przypominamy dzieciom i młodzieży szkolnej, aby przygotowali zeszyty lub ćwiczenia do religii.

• Poniedziałek, 16 stycznia – Rojków, jeden ksiądz numery od 21 do 37, drugi ksiądz Kielczykowizna,

• Wtorek, 24 stycznia – Wola Ręczajska, jeden ksiądz od 9.00 numery od 67 do 53A, drugi ksiądz od 16.00 numery od 54 do 34,

• Środa, 25 stycznia – Wola Ręczajska, jeden ksiądz numery od 33A do 14, drugi ksiądz od 16.00 numery od 13 do 1, Wola Cygowska numery od 41A do 37,

• Czwartek, 26 stycznia – Wola Cygowska, jeden ksiądz od 14.00 numery od 42 do 48 i Wola Ręczajska numer 68, drugi ksiądz od 9.00 Wola Cygowska numery od 50A do 25B,

• Piątek, 27 stycznia –Wola Cygowska, jeden ksiądz od numeru 23 do 2A, drugi ksiądz od 13.00 Helenów,

• Sobota, 28 stycznia – Jadwiniew, jeden ksiądz od numeru 1, drugi ksiądz od numeru 33,

• Poniedziałek, 30 stycznia – Cygów, jeden ksiądz od numeru 58, drugi ksiądz od numeru 33.

Będziemy wdzięczni za odwożenie księży i odprowadzanie do sąsiadów tak jak w latach ubiegłych.

3. W aktualnym numerze „Idziemy” polecamy artykuł „Moskwa czy Konstantynopol” na temat prawosławia w Polsce.

4. W  aktualnym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Zburzyć dar Stalina” o dyskusjach nad przyszłością warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki.

5. Zachęcamy parafian do udostępniania archiwalnych zdjęć z uroczystości m.in. Boże Ciało, śluby, Pierwsza Komunia i odpusty, w celu uzupełnienia kroniki parafialnej. Jesteśmy zainteresowani również zdjęciami z niedalekiej przeszłości, czyli do 2016 roku. Fotografie można przesyłać w formie cyfrowej drogą mailową lub przynosić osobiście do kancelarii, gdzie będą skanowane. Parafialny mail jest podany na pierwszej stronie gazetki.

6. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

7. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.