1. W związku z pandemią korornawirusa odwołane są: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, święcenie pokarmów, poświęcenie ognia i procesja rezurekcyjna. Komunikat biskupa dotyczący norm liturgicznych na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne można zobaczyć tutaj.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, w związku z pandemią koronawirusa, biskup odwołał poświęcenie palm.

3. W czwartek, 2 kwietnia przypada 15. rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Pomódlmy się w rodzinach do świętego rodaka.

4. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do brania udziału w liturgii za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

5. W liturgii mogą uczestniczyć osoby posługujące i maksymalnie 5 wiernych.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w internetowych kursach przedmałżeńskich. Skierowane są tylko dla narzeczonych z naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 lipca 2020 roku. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 5 kwietnia 2020 roku. Więcej szczegółów na stronie: https://diecezja.waw.pl/6935

7. Od środy, 25 marca trwa nieustanna modlitwa różańcowa o zatrzymanie epidemii koronawirusa. Z inicjatywą wyszedł ks. kan. Roman Kot, proboszcz Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie. Należy zgłosić się do osób, które zapiszą na konkretną godzinę m.in. p. Renata – 501 442 619, p. Robert – 662 249 674 lub ks. Roman – 692 112 496.
    Każdy może podjąć godzinną modlitwę w zaciszu domowym, przy zapalonej świecy. Odmawia się: część różańca przeznaczoną na dany dzień, Litanię do Matki Bożej Loretańskiej, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Krwi Pana Jezusa i modlitwę do św. Michała Archanioła. Więcej szczegółów na stronie: https://diecezja.waw.pl/6922

8. Zachęcamy do uczestnictwa w spowiedzi, po uprzednim kontakcie telefonicznym z kapłanem. Numer kontaktowy: 510 230 723. Polecamy zapoznać się z warunkami dobrej spowiedzi na stronie: https://kapucyni.warszawa.pl

9. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

10. Komunia Święta odbędzie się zgodnie z planem – w sobotę, 9 maja. Gdyby nadal utrzymała się pandemia koronawirusa dzieci zostaną podzielone na dwie grupy.

11. Odwołujemy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w niedzielę, 29 marca o 16.30 i 18.30.

12. Apelujemy o modlitwę do Miłosierdzia Bożego o uchronienie ludzkości od koronawirusa. Za dnia główne drzwi kościoła będą otwarte. Zachęcamy do indywidualnej adoracji relikwii krwi św. Jana Pawła II.

13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Idziemy”.

14. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o 12.00 (będą odczytane od 11.20) oraz w pierwsze wtorki miesiąca o 17.30 (różaniec od 17.00).

15. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.