5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 19 MAJA 2019

1. Dzieciom komunijnym przypominamy, że jutro, w poniedziałek 20 maja, o godz. 9.00 spotykamy się na parkingu przed kościołem i ruszamy na pielgrzymkę do Loretto. Prosimy o punktualność! 🙂

2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele codziennie w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00, a także przy kapliczkach w miejscowościach naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce o godz. 19.00 następujące miejscowości: 20 maja (poniedziałek) – Cygów Nowy, 21 maja (wtorek) – Ręczaje Polskie, 22 maja (środa) – Kolno, 23 maja (czwartek) – Dąbrowica, 25 maja (sobota) – Czubajowizna.

3. Zwolniły się 3 miejsca na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Dębowca, Dukli, Strachocina, nad Solinę, do Polańczyka, Myczkowca, Kalwarii Paclawskiej i Leżajska. Wyjazd odbędzie się w czwartek 30 maja 2019r. o godz. 4.00 z parkingu przed kościołem, powrót w piątek 31 maja ok. północy. Koszt to 250 zł. Chętnych zapraszamy by zgłosili się do ks. Alberta.

4. Zapraszamy na kolejny ciekawy parafialny wyjazd kulturalny. Tym razem proponujemy zupełnie coś innego niż dotychczas. W niedzielę 2 czerwca udamy się na zwiedzanie Multimedialnej Wystawy „Śladami Jezusa” otwartej przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie (więcej o wystawie możemy przeczytać w naszej parafialnej gazetce oraz na stronie internetowej parafii). Następnie z przewodnikiem zwiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej  a w drodze powrotnej – jeśli pogoda będzie sprzyjająca – udamy się na spacer po ogrodach Łazienek Królewskich. Koszt wyjazdu autokarowego to 35 zł. Wyjedziemy z parkingu przed kościołem punktualnie o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii u ks. Alberta. Serdecznie zapraszamy 🙂

DZIECI KOMUNIJNE DO LORETTO – poniedziałek, 20 maja 2019

PROGRAM WYJAZDU:

9.00 – zbiórka na parkingu przed kościołem w Poświętnem i zajęcie miejsc w autokarze

9.15 – wyjazd w kierunku Loretto (trasa ok. 40 km)

11.00 – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto

11.45 – 12.45 – spacer po lesie i nad rzekę Liwiec albo jeśli pogoda będzie sprzyjająca „mini-kąpiel” w Liwcu (należy zabrać ze sobą strój na przebranie oraz ręcznik)

13.00 – obiad

13.45 – wyjazd do pobliskiego Jadowa na słynne i pyszne lody (po jednej kulce) oraz zabawa na „siłowni na świeżym powietrzu”

15.30 – powrót na parking przed kościołem w Poświętnem

Życzymy słońca na niebie i pięknego wyjazdu 🙂