1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywania 2-metrowych odstępów między rodzinami w czasie liturgii, wychodzenia z kościoła i obrzędów na powietrzu.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujmy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę. Módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej parafii.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. To radosna uroczystość, która przypomina nam, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

4. 7 sierpnia przeżywamy I Piątek Miesiąca. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. W związku z wakacjami nie będzie Mszy Świętej o 16.00.

Dyżury adoracyjne:
    8.00-9.00 – Laskowizna, Józefin, Dąbrowica,
    9.00-10.00 – Nowe Ręczaje, Ręczaje Polskie,
    10.00-11.00 – Cygów, Nowy Cygów,
    11.00-12.00 – Turze, Rojków, Stróżki,
    12.00-13.00 – Czubajowizna, Nadbiel, Choiny,
    13.00-14.00 – Wólka Dąbrowicka, Jadwiniew,
    14.00-15.00 – Poświętne,
    15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    15.00-16.00 – Wola Cygowska, Helenów,
    16.00-17.00 – Wola Ręczajska, Kolno, Kielczykowizna.

5. W I Piątek Miesiąca od 10.00 będziemy odwiedzać chorych i seniorów. Zachęcamy do zgłaszania osób potrzebujących posługi sakramentalnej.

6. Rozpoczęliśmy sierpień, który jest szczególnym miesiącem dla Polaków ze względów religijnych i historycznych. Wielu wiernych uczestniczy w pielgrzymce do Jasnej Góry. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Sierpień to też miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Polecajmy Bogu tych, którzy wpadli w szpony nałogu. Patronem trzeźwości jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. W numerze polecamy m.in. artykuły o Powstaniu Warszawskim 1944 roku.

8. W czasie wakacji w parafii często będzie obecny tylko jeden kapłan. Dlatego prosimy o korzystanie z sakramentu spowiedzi przed Mszami.

9. Pamiętajmy, że wyjazdy wakacyjne nie zwalniają z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

10. Przypominamy, że mimo upałów w świątyni obowiązuje godny strój, to znaczy zakrywający kolana i ramiona.

11. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego organisty, pana Zbyszka, aby szybko wrócił do zdrowia.

12. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się we wtorek, 15 września o 17.30.

13. Na czas wakacji, czyli od niedzieli, 28 czerwca do końca sierpnia zawieszamy gazetkę parafialną. Zachęcamy do śledzenia intencji Mszy Świętych i ogłoszeń w gablocie i na stronie internetowej.

14. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o 12.00 (będą odczytane od 11.20) oraz w pierwsze wtorki miesiąca o 17.30 (różaniec od 17.00).

15. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.