1. Pierwszy Piątek Miesiąca obchodzimy 3 czerwca. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Harmonogram dyżurów jest dostępny w gablocie i poniżej.

Dyżury adoracyjne:
    8.00-9.00 – Laskowizna, Józefin, Dąbrowica,
    9.00-10.00 – Nowe Ręczaje, Ręczaje Polskie,
    10.00-11.00 – Cygów, Nowy Cygów,
    11.00-12.00 – Turze, Rojków, Stróżki,
    12.00-13.00 – Czubajowizna, Nadbiel, Choiny,
    13.00-14.00 – Wólka Dąbrowicka, Jadwiniew,
    14.00-15.00 – Poświętne,
    15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    15.00-16.00 – Wola Cygowska, Helenów,
    16.00-16.30 – Wola Ręczajska, Kolno, Kielczykowizna.

2. W Pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 9.00 będziemy odwiedzać chorych i seniorów. Zachęcamy do zgłaszania osób potrzebujących posługi sakramentalnej.

3. Od piątku, 27 maja odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego po Nabożeństwie Majowym przez 9 dni do soboty, 4 czerwca przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcamy parafian do uczestnictwa.

4. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii w sobotę, 4 czerwca w wigilię Zesłania Ducha Świętego odbędzie się czuwanie modlitewne.

Plan czuwania:
    17.30 – Msza Święta, nabożeństwo czerwcowe, Nowenna do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

19.00 – Modlitwy, rozważania i pieśni do Ducha Świętego.

21.00 – Apel Jasnogórski.

5. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na sumie będziemy świętować 50-lecie kapłaństwa o. Mieczysława Tlagi OFMConv. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo czerwcowe i udamy się w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę procesyjną i bielanki.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

7. W niedzielę, 12 czerwca kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Każdy, kto przyjął Pierwszą Komunię Świętą, ma obowiązek przyjęcia Najświętszego Sakramentu od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej przynajmniej raz.

8. Jeśli chciałbyś posługiwać swym głosem na Mszy Świętej, zapraszamy Cię do chóru parafialnego. Najbliższe spotkanie we wtorek, 31 maja o 20.00. Czekamy na Ciebie, przyjdź.

9. W aktualnym numerze „Idziemy” polecamy wywiad z księdzem Józefem Klochem „Dezinformacja i algorytmy”.

10. W aktualnym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Więcej wiemy i rozumiemy” o filmie „Szklany dom” dotyczącym św. Jana Pawła II.

11. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych w kościele, przy krzyżach i kapliczkach w sołectwach.

12. Zachęcamy parafian do udostępniania archiwalnych zdjęć z uroczystości m.in. Boże Ciało, śluby, Pierwsza Komunia i odpusty, w celu uzupełnienia kroniki parafialnej. Jesteśmy zainteresowani również zdjęciami z niedalekiej przeszłości, czyli do 2016 roku. Fotografie można przesyłać w formie cyfrowej drogą mailową lub przynosić osobiście do kancelarii, gdzie będą skanowane. Parafialny mail jest podany na pierwszej stronie gazetki.

13. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę po porannej Mszy Świętej. Adoracja trwa do 9.00.

14. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

15. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.