1. Przypominamy parafianom, aby zakrywali usta i nos, zachowywali 4-metrowe odstępy między rodzinami w czasie liturgii, a także wychodzenia z kościoła i obrzędów na powietrzu.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest misjom. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

3. Zachęcamy do modlitwy (szczególnie różańcowej) w intencji życia dzieci nienarodzonych. Św. Jan Paweł II był orędownikiem świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W dniu Jego wspomnienia, 22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się ustawą aborcyjną. Módlmy się o wyrok zgodny z prawem Bożym.

4. Przyjmujemy wypominki jednorazowe, listopadowe i roczne.

5. Przez listopad będzie odprawiana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Godziny będą podane w gazetce parafialnej. Prosimy wpisać zmarłych w następujący sposób: imię i nazwisko w mianowniku – Jan Kowalski. Z tak wypisaną kartką należy zgłosić się do księdza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy również do zgłaszania wypominków na cmentarzu w niedziele, 18 października, 25 października i 1 listopada od 14.00

7. W niedzielę, 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień zadumy i uwielbienia Boga za pośrednictwem niezliczonej rzeszy Świętych. Tradycyjnie nawiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, aby symbolicznie zapalić świecę i ofiarować naszą modlitwę. Msze Święte w kościele odbędą się o 7.00, 9.00, 10.30 i 17.30.

8. Mszę Świętą w intencji zmarłych z naszych rodzin oraz poleconych w modlitwie odprawimy na cmentarzu parafialnym 1 listopada o 12.00. Po niej odbędzie się procesja żałobna z wypominkami. Mamy obowiązek uczestniczyć w Mszy Świętej 1 listopada – zgodnie z pierwszym Przykazaniem Kościelnym.

9. Od 1 do 8 listopada o 16.30 na cmentarzu będzie odmawiany różaniec za zmarłych pod przewodnictwem kapłana.

10. W przyszłą niedzielę, 18 października o 16.00 odbędzie się Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

11. Prosimy zgłaszać nowe groby do poświęcenia.

12. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej, które pobożnie nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada i odmówią modlitwę za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny. Ofiarować można go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

13. W poniedziałek, 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w tradycji Dzień Zaduszny. W kościele Msze Św. odbędą się o 7.00, 9.00 i 17.30. Po Mszy wieczornej procesja z modlitwą wypominkową

14. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. W numerze polecamy m.in. wywiad z Andrzejem Gazdą, „Popiełuszko – prorok wolności”.

15. W intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.00 (będą odczytane przed nią).

16. Prosimy, aby intencje Mszy Świętych podawać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem i na kartkach.