Wielka Sobota – czas oczekiwana na przyjście Jezusa Chrystusa. W tym dniu nie ma mszy. Parafianie od rana do zmierzchu adorowali Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. W sołectwach i w kościele kapłani święcili pokarmy. W święconce powinny znajdować się m.in. jaja (symbol nowego życia), baranek (symbol zmartwychwstania Chrystusa), chleb (symbol ciała Chrystusa), chrzan i pieprz (symbol cierpienia Jezusa), sól (symbol oczyszczenia i prawdy).
Wielka Sobota kończy się po zapadnięciu zmroku. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00 rozpoczęła obchody Niedzieli Wielkanocnej. To najważniejsza część Triduum Paschalnego. Składa się z 4 liturgii: światła, słowa, chrzcielnej i eucharystycznej. Na początku przed kościołem ks. Piotr poświęcił ogień. Po zapaleniu paschału nakreślił na nim krzyż oraz litery – alfę i omegę.
Liturgię słowa rozpoczęło Orędzie Wielkanocne – Exsultet, który zaśpiewał organista Przemek. Następnie lektorzy odczytali czytania m.in. Stworzenie świata z Księgi Rodzaju, Przejście Izraela przez Morze Czerwone z Księgi Wyjścia, Nowe i wieczne przymierze z Księgi proroka Izajasza i epistołę, czyli Nowe życie z listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Psalmy zaśpiewali członkowie Chór Parafialny -Poświętne, KSM Poświętne i Schola – W kierunku Nieba.
Liturgię chrzcielną otworzyła Litania do wszystkich świętych. Następnie odbyło się błogosławieństwo wody (poprzez zanurzenie w niej paschału) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W czasie liturgii eucharystycznej wielu wiernych przystąpiło do Komunii Świętej.