ZAPROSZENIA PIELGRZYMKOWE

 

 

 

 

 

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 14-21 lutego 2020

 

 

 

 

Mamy już komplet chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej,

która odbędzie się w czasie ferii zimowych 2020r.,

od piątku 14 do piątku 21 lutego.

Na listę rezerwową zapisało się 15 osób.

Jest to niestety zbyt mała liczba osób, by myśleć o wyjeździe dla drugiej grupy.

 

 

 

 

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW FRANCJI

 

 

 

 

Dla naszych Czcigodnych Parafian oraz dla Waszych bliskich i znajomych

organizujemy 10-dniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów Francji

w pierwszy tydzień wakacji 2019r. w dniach od 21.06 (piątek) do 29.06 (niedziela).

Całkowity koszt pielgrzymki to: 2150 zł + 150 Euro.

Więcej informacji oraz zapisy  u ks. Alberta.

 

 

wszystkie miejsca są już zajęte

 

UWAGA!

Pielgrzymów, którzy zgłosili się na autokarowy wyjazd do Francji w dniach od 21 do 29 czerwca 2019r. prosimy, aby wpłacili do ks. Alberta pozostałą sumę w złotych polskich (2150 zł minus wpłacona zaliczka) w ciągu dwóch najbliższych tygodni – do niedzieli 12 maja, zaś opłata w Euro zostanie wpłacona dopiero pani pilotce już w autokarze. Uwaga! Osoba, która wpłaci całą sumę w zł ma przywilej wybrania dla siebie stałego miejsca w autokarze na czas całej podróży.

 

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI „SANKTUARIA FRANCJI”

PARYŻ – LOURDES – LA SALETTE – ARS SUR FORMANS

 

DZIEŃ 1. 21 czerwca (piątek)

Zbiórka uczestników pielgrzymki przed kościołem w Poświętnem o godz. 1:00. Przejazd przez Niemcy do Francji. Śniadanie na trasie przejazdu we własnym zakresie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Metz na terenie Francji.

DZIEŃ 2. 22 czerwca (sobota)

Po śniadaniu przejazd w kierunku Paray-Le-Monial, czyli Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa; nawiedzenie kaplicy, w której Pan Jezus objawił swoje Serce św. Małgorzacie Marii Alacoque (pierwsze piątki miesiąca). Następnie wizyta w Ars sur Formans – miejscowości św. Jana Marii Vianney – znakomitego duszpasterza i patrona proboszczów. Nawiedzenie kościoła, gdzie znajduje się m.in. konfesjonał, w którym przez 40 lat, przez kilkanaście godzin dziennie św. Jan Marii Vianney spowiadał wiernych. Msza św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3. 23 czerwca (niedziela)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Płaczącej w La Salette malowniczo położonego wysoko w Alpach – miejsca objawiania Matki Boskiej dwójce pastuszków: wówczas 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksymilianowi Giraud. Msza św., zwiedzanie sanktuarium, czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. 24 czerwca (poniedziałek)

Po śniadaniu Msza św. Wyjazd w stronę Lourdes. Po drodze postój w Carcassonne – średniowiecznym mieście -twierdzy, otoczonym podwójnym murem obronnym z 52 basztami. To unikat na skalę światową, stąd też widnieje na prestiżowej liście UNESCO. Zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Lourdes – jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego za sprawą objawień, których doznała Bernadeta Soubirous w 1858r. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. 25 czerwca (wtorek)

Śniadanie. Pobyt w Lourdes. Zwiedzanie z przewodnikiem terenu sanktuarium i miejsc związanych z życiem Bernadety Soubirous. Msza św. Po zwiedzaniu czas wolny – indywidualne modlitwy, kąpiel w basenach z wodą z Lourdes, wypoczynek. Po obiadokolacji udział w wieczornej procesji maryjnej ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6. 26 czerwca (środa)

Wczesne śniadanie. Msza św. Wyjazd z Lourdes w kierunku słynnej Doliny Loary, wpisanej na listę UNESCO, za sprawą kilkuset zamków położonych wzdłuż biegu rzeki. Przejazd do Chennonceau – zwiedzanie „Zamku na wodzie” – jednego z najbardziej urokliwych zamków w regionie. Postój na obiadokolację na trasie i przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7. 27 czerwca (czwartek)

Po śniadaniu przejazd od centrum Paryża – wizyta pod monumentalnym Łukiem Triumfalnym i rzut oka na słynne Pola Elizejskie. Nawiedzenie Sanktuarium Cudownego Medalika – miejsca objawień paryskich, gdzie Matka Boska nakazała Katarzynie Labouré przygotowanie medalika, który będzie zapewniać łaski tym, którzy go noszą. Msza św. Zwiedzanie Wieży Eiffla – wjazd na najwyższy taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Obiadokolacja w centrum miasta. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8. 28 czerwca (piątek)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsza część zwiedzania Paryża: Wzgórze Montmartre – z Bazyliką Sacre Coeur, w której odbędzie się Msza św., spacer po dzielnicy. Przejazd ulicami miasta, w czasie którego zobaczymy najważniejsze obiekty (z zewnątrz): Muzeum Luwru, Place de la Concorde, Muzeum Armii z grobem Napoleona. Przejazd na spacer po Dzielnicy Łacińskiej, w czasie którego zobaczymy budynki Panteonu i Sorbony i dojdziemy na Wyspę Cite – zwiedzanie słynnej Katedry Notre Dame. Czas wolny na spacer wzdłuż Sekwany. Obiadokolacja. Przejazd do miejscowości Reims na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9. i 10. 29 czerwca (sobota) / 30 czerwca (niedziela)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę Polski, obiadokolacja na trasie. Przyjazd na parking przed kościół w Poświętnem w nocy z 29.06 / 30.06.

 

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd autokarem z WC, klimatyzacją, TV i barkiem; 8 noclegów w hotelach (pokoje 2 osobowe z łazienkami); 8 śniadań i 8 obiadokolacji; dodatkowa obiadokolacja w dniu powrotu na terenie Polski; opieka pilota – przewodnika, obowiązkowe ubezpieczenie NNW, KL; opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; wstępy: Wieża Eiffla, Zamek Chennonceau; przejazd kolejką na wzgórze Montmartre; przewodnik lokalny w Lourdes; zestawy słuchawkowe TOUR GUIDE; inne opłaty lokalne i parkingowe.

 

WAŻNE UWAGI DLA UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI:

 

* Uczestnik pielgrzymki ma obowiązek posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, a także przestrzegać przepisów celnych i dewizowych w trakcie podróży. Proszę dokładnie sprawdzić przed wyjazdem datę ważności dokumentu. Przed wyjazdem dobrze jest wykonać kserokopie dokumentów i przechowywać w innym miejscu niż dokumenty.

 

* Biuro ubezpiecza każdego uczestnika pielgrzymki w zakresie podstawowym NNW i KL. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Osoby cierpiące na poważniejsze choroby czy w jakimś stopniu niepełnosprawne powinny zgłosić się i uzyskać zgodę lekarza na długą podróż autokarem, poinformować o tym przy zapisach oraz pilota prowadzącego wyjazd.

 

* Należy pamiętać o tym, by zabrać ze sobą niezbędne lekarstwa.

 

* Zalecane jest by każdy uczestnik wyjazdu miał ze sobą ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – która często ułatwia formalności związane z opieką medyczną na terenie UE. Aby ją odebrać należy udać się do najbliższej placówki NFZ (bezpłatna karta wydawana jest od ręki na podstawie wypełnionego na miejscu wniosku). Karta ważna jest przez kilka miesięcy, a czasem wydawana na dłuższy okres – może się przydać również w trakcie innych podróży.

 

*  Obowiązującą walutą we Francji jak i na trasie przejazdu jest euro. Cena pielgrzymki nie obejmuje napojów do obiadokolacji, wydatków własnych na pamiątki a także ofiar na tacę w miejscach, które goszczą grupę na Mszy św.

 

* Miejsca w autokarze są przydzielane przez organizatora.

 

* W programie uwzględnione są śniadania i obiadokolacje (często na koniec dnia), posiłki południowe i przekąski w ciągu dnia każdy przygotowuje we własnym zakresie. Tradycyjne śniadania francuskie są dość skromne w swojej formie – zazwyczaj pieczywo, rogalik francuski, masło, dżemy, płatki z mlekiem, kawa, herbata, sok pomarańczowy.

 

* Należy pamiętać, że z restauracji nie wolno zabierać żadnych artykułów, gdyż jest to niemile widziane przez obsługę. Lepiej jest podchodzić do bufetu kilka razy, niż zostawiać coś na talerzu lub wynosić poza restaurację. Napoje do śniadania są wliczone w cenę, przy obiadokolacjach są płatne dodatkowo. Standardowo na stołach stoi woda.

 

* W hotelach we Francji niemal nie spotykane jest, by na wyposażeniu pokojów hotelowych były czajniki elektryczne. Woda z kranu we Francji jest pitna – nie trzeba kupować wody mineralnej.

 

* Dla uczestników pielgrzymki przewidziane są pokoje 2 osobowe. W wyjątkowych przypadkach i na zapytanie istnieje możliwość rezerwacji pokojów 3 osobowych, które często składają się z dużego łóżka małżeńskiego i dostawki w formie rozkładanego łóżka czy łóżka piętrowego. Często takie pokoje mają przez to mniejszą powierzchnię.

 

* W autokarze jest barek – w czasie podróży kierowcy odpłatnie serwują standardowo kawę i herbatę. Warto przed wyjazdem rozmienić pieniądze na drobniejsze – ułatwi to wydawanie reszty.

 

* Autokar wyposażony jest w toaletę – ze względu na jej ograniczoną pojemność prosimy o korzystanie z niej jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Organizujemy przerwy odpowiednio często na parkingach czy stacjach benzynowych. W miarę możliwości proszę zabrać drobne euro – przydadzą się tam, gdzie toalety są płatne (ok 0,50 – 0,70 euro).

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA

🙂